+90 216 452 74 90 info@rayconuv.com

  • en
  • tr
Mermer

RAYCON makine, mermer sektörü için sıcak hava kurutma fırınları ,IR kurutma fırınları, UV kurutma sistemleri ve bunlar için gerekli konveyör sistemlerini üretmektedir.

Üretilen bu hatlar istenilen özelliğe göre hat şeklinde de imal edile bilmektedir. Yüzey dolgu hatlarında ağırlıklı olarak UV esaslı kimyasallar, dolayısıyla UV kurutma hatları kullanılmaktadır. Kullanılan UV kimyasallar ağırlıklı olarak UV polyester esaslı olup, Sağlık ve iş güvenliği gereksinimi olarak UV esaslı reçineler kullanılmaktadır.

Doğal yapıları nedeniyle bünyelerinde bulunan su ve nem, bazı mermer türleri ve travertenlerde seleksiyon işlemini olanaksız kılar. Seleksiyon öncesi kurutma hattı ile bu olumsuz koşulu ortadan kaldırmak gerekmektedir. Bunun için, IR lamba ile ısıtmalı ve kapalı bir sistem içersinde hava sirkülasyonu sağlayan bir makine yardımıyla bu mümkün olmaktadır. IR kurutucular ile mermer, traverten gibi doğal taşlar istenen değerlere ısıtılarak bünyesindeki suyun büyük bir kısmı alınır.

Gelişen teknoloji ve işlem hızına olan ihtiyaç dolayısıyla bazı işletmeler çoğunlukla IR + UV kombinasyonlu hatlar kullanmaktadır. Buda zaman işlem zamanını kısaltmaktadır.

  • Mermer
  • Mermer
  • Mermer